5 najlepszych produktów do kręconych włosów

Kiedy marzysz o długich, pięknych włosach, jesteś posiadaczką kręconych. Gdy marzysz o idealnych skrętach, lokach, to Twoje włosy są proste niczym drut i nie poddają się żadnym działaniom. Podobno kobiecie trudno dogodzić, ale obiektywnie trzeba przyznać, że obie fryzury naprawdę mogą wyglądać twarzowo, należy tylko odpowiednio je pielęgnować i to nie tylko w salonie fryzjerskim, ale przede wszystkim w warunkach domowych. Jak w takim razie zadbać o piękne loki?

Jaki szampon?
Fryzjer może polecić Ci najlepsze kosmetyki, ale jeśli nie planujesz akurat wizyty, przeczytaj tych kilka rad. Włosy kręcone często są podatne na przetłuszczanie i łupież, dlatego warto zainwestować w oba rodzaje szamponów i stosować je naprzemiennie. Gdy Twoje włosy są dodatkowo farbowane zdecyduj się na szampon, który w składzie nie ma skrótu SLS. Włosy spłukuj chłodniejszą wodą, dzięki czemu łuska włosa domknie się, a woda nie odparuje tak szybko ze struktury włosa.

Jak podkreślić skręt?
Salon fryzjerski, to miejsce, w którym profesjonalny fryzjer zna metody i narzędzia, by niesforne loki ułożyć i nadać im ład. Jednak w domu też można sobie z nimi poradzić. W przypadku włosów ważne są produkty do stylizacji, zawierające również składniki nawilżające. Aby zastosować kosmetyk należy delikatnie osuszyć włosy ręcznikiem, przeczesać na mokro i wgnieść we włosy odpowiedni kosmetyk. W przypadku suszenia włosów suszarką należy użyć pianki, która nada lokom sprężystość i zapobiegnie puszeniu się. Suszenie należy wykonywać zawsze chłodnym nawiewem.
Opracowanie: http://fryzjerwokulski.pl/o-nas